Çamlıhemşin Evden Eve Nakliyat

Çamlıhemşin Evden Eve Nakliyat
Çamlıhemşin Evden Eve Nakliyat

Çamlıhemşin evden eve nakliyat konusuna girmeden önce Çamlıhemşin’in doğal güzellikleri ile sosyal yapısından bahsetmek isterim. Eskiden “Vica” olarak isimlendirilen Rize’nin küçük sevimli ilçesi Çamlıhemşin, mişti. Bölge halkı, Lazlar, Hemşinliler ve Türkler’den oluşur. Çamlıhemşin’de yaşayanlar, tarım, ormancılık ve çay yetiştiriciliği ile geçimlerini sağlar. Sarp ve ormanlık alanların çokluğu nedeniyle tarım ve hayvancılık yeterli düzeyde değildir. Bu nedenle, Çamlıhemşinliler genellikle ailesini geçindirmek için gurbetçilik yapmaktadır. Çoğu insan ise Çamlıhemşin’den büyük kentlere taşınmıştır. Şehir merkezinin yerleşime kısıtlı yapısı nedeniyle ilçeye gelen memurlar kiralık ev bulmakta zorlanmaktadır.

Bunun sonucu olarak kira bedelleri bir ilçeye göre yüksektir. Çamlıhemşin’e taşınmak isteyenlerin ya da kamu görevi gereği atananların lojmanlardan faydalanmaları en ideal durum olacaktır. Lojmanların yetersiz olduğu düşünüldüğünde ev kiralamak hayli zor olacaktır.

Çamlıhemşin’in Doğal Güzellikleri

Çamlıhemşin alternatif turizm severler için adeta bir cennettir. İlçenin güneyinde denize paralel olarak uzanan Kaçkar Dağları yayla turizmini sevenlerin ve kayakçıların yaz/kış uğrak yeridir. Ayrıca Kaçkar Dağları üzerinde binlerce yılda oluşan Büyük Deniz Gölü, Yıldız Gölü, Dönen Gölü, Karagöl, Meterez Gölü ve Serincef krater gölleri mevcuttur. Kaçkarlar’dan süzülüp gelen derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına Deresi ve Fırtına Vadisi ise Çamlıhemşin ile özdeşlemiştir. Alternatif turizmin gelişmesi, insanların doğa ile daha fazla iç içe olmak istemeleri Çamlıhemşin’i popüler kılmıştır. Bu durumun, Çamlıhemşin’in ekonomisine katkı sağlayacaktır. Ancak,nüfus yoğunluğu ve insan sayısındaki artış, doğanın tahrip olmasına neden olabilir. Ülkemizin doğal güzelliklerini korumak herkesin vazifesidir.

Çamlıhemşin Evden Eve Nakliyat Firmaları

Kevser Nakliyat olarak Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerini yapıyoruz. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uygun K belgeli nakliye araçlarımız ile Anadolu’nun yollarındayız. Şehirlerarası taşımacılığa ek olarak, villa taşımacılığı, kurumsal nakliye, parça eşya taşımacılığı da yapıyoruz. Araçlarımızda bulunan portatif asansörleri etkin bir şekilde kullanıyoruz. Binaların sırt sırta yapıldığı ve dar sokaklı yerleşim merkezlerinde asansörlü evden eve nakliyat kolaylık sağlar. Özel eşyalar hariç tüm ev eşyalarını uygun ambalajlara sarıyoruz. Nakliyesi yapılacak tüm eşyalarınız, nakliye araçlarına iş güvenliğine uygun bir şekilde yüklenir. Doğu Karadeniz’in sarp arazileri düşünüldüğünde nakliye aracının düzgün yüklenmesi oldukça önemlidir.
Firma olarak Çamlıhemşin şehirlerarası taşımacılık ve evden eve nakliyat taleplerinizi karşılamak üzere hazırız. Fiyat teklifi almak için tıklayınız.