Ankara evden eve nakliyat şehirler arası ya da şehir içi taşımacılıkta çözümler üreten nakliyat firmaları sayısı oldukça fazla. Fakat önemli olan doğru nakliyat firmasıyla iş birliği içerisinde olmak ve bazı önemli noktalara dikkat etmek. Ankara evden eve nakliye firmalarına bakarken firmanın size sigorta sağlayıp sağlamadığı, kaç personelle çalıştığı, kullandığı araçlar ve hacimleri, fiyata dahil olan ücretleri, taşıma süreleri gibi detayların önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Ankara Evden Eve Nakliyat 

ankara evden eve nakliyat
ankara evden eve nakliye

Öncelikle eşyalarınızın bir listesini oluşturmalısınız. Böylece taşınma işlemi tamamlandığında ve paketler açıldığında kaybolan bir parçanın olup olmadığını anlarsınız. Ayrıca bu listeyi Ankara evden eve nakliye taşıma firmasıyla paylaşmanız da bu riski engelleyecektir. Çünkü bazı nakliye durumlarında personellerin yanında olmayabilirsiniz. Bir diğer önemli adım nakliyat sigortası kapsamını doğru anlamaktır.

Çünkü bazı eşyalarınız için bu sigortalar yeterli olmayabilir. Bir çok sigorta sadece taşıma işlemini gerçekleştiren aracın kaza yapması halinde eşyalarınızın ücretlerini karşılamaktadır. Oysa ki çizik, kırık, kayıp gibi durumlarda da kapsaması önemlidir. Sigorta için bir eksperin gelerek eşyaların durumuna bakması gerekir.

Ankara Şehiriçi Şehirler Arası Nakliyat

Bunun için en ideal süre 7-10 gün arasıdır. En az 4 gün öncesine kadar bulmuş olmanız ileride karşılaşacağınız sorunları azaltacaktır. Ankara şehirler arası şehiriçi nakliyat firmasıyla tüm detayları paylaşmak, kamyonun yanaşma mesafesi, eşyalarınızın miktarı, sokağın durumu, kat bilgisi ve asansör kullanım kuralları gibi konular hakkında detaylı açıklama yapmak önemlidir.

Ankara Even Eve Nakliyat
Ankara Evden Eve Nakliyat

Hangi firma ile anlaşırsanız anlaşın mutlaka konuştuklarınız ve sözleştiklerinizi yazıya dökmelisiniz. Bu sözleşmenin bir örneği sizde bir örneği de nakliyat firmasında olmalı. Böylece ileride bir anlaşmaya düşülürse yapılan bu yazılı sözleşmeden sonuca bağlanabilir.Ayrıca firmanın eşyalarınızı taşımak için getirdiği aracın plakasını da almayı unutmayın. Bunu sözleşmede de belirtebilirsiniz.

Ankara Evden Eve Nakliye Firması

Ankara evden eve nakliye firması ‘na bu talebinizi iletirseniz size gelecek olan aracın plakasını vereceklerdir. Eğer plaka vermek istemiyorsa ve bu konuda bir anlaşmazlığa düşüldüyse, pek güvenmemeniz gerektiğini ve başka firmalara yönelmenin daha doğru bir tercih olacağını size söyleyebiliriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir