Ambalajlama

Ambalajlama ,üretilen bir ürünü, tüketiciye içindekilerini bozmadan, kırmadan ulaştırılmasını sağlayan kaplama çeşididir. Meyvelerin kabuğu gibi insan derisi de bir anlamda ambalajdır. Meyvelerin kabukları sayesinde temiz ve sağlıklı gıdalara ulaşabiliyoruz. Derimiz sayesinde havada dolaşan mikrop ve bakterilerden korunuyoruz. Ambalaj bir ürünün elbisesidir diye bir söz okumuştum bir yerde, söyleyen ne kadar da doğru söylemiş.

Kevser Evden Eve Ambalajlama

Karakteristik özelliğine uygun olarak ve güzel bir tasarımla ambalajmış bir ürün muadillerine göre daha çok satacaktır. “İnsanlar elbiseleri ile karşılanır, fikirleri ile uğurlanır. Çünkü İnsanlar bir ürün ya da hizmet alırken ilk dikkat ettikleri ürünün ambalajıdır. İçerik sonradan gelir. Bu anlamda ürünlere göre ambalaj çeşitleri aşağıdadır.

Gıdaların ambalajlanmasında kullanılır. İçindekilere uzun süre sağlıklı bir ortam sağlar. Geri dönüşümlü ürün olması avantajlı olsa da üretim maliyeti yüksektir. Bir yerden bir yere nakliye edilirken ikinci bir ambalaja (karton kutu) daha ihtiyaç duyarlar.

Paketleme De Kullandığımız Modern Çözümler

ambalajlamaAhşap Ambalaj : Orta ve ileri teknoloji ile üretilen makinelerin ya da araç gereçlerin ithalat/ihraç ile yurtiçi satışlarda kullanılan ambalaj türüdür. Çoğu zaman palet üstünde ürünler transfer edilirken kimi zamanda ürünler; ahşap sandıklarla çepeçevre kapatılır.

Metal ambalajlar : Kimyasal veya gıda (gres, salça gibi) temelli malzemelerin uzun yıllar saklanmasında ve nakliyesinde kullanılan ambalajlama çeşididir. İçindeki ürünler, hava alamadığı için uzun süre bozulmadan kalabilir. Kağıt ambalaj : Ambalajlamada en çok kullanılan tür kağıt ambalajdır.

Ayrıca yukarıda bahsedilen ambalajların nakliye esnasında fiziki darbelerden korumak maksadıyla da kullanılır. Poşet ambalaj : Hemen hemen tüm üretilen malların bir şekilde nakliyesinde kullanılan ambalajlama türüdür. Maliyetinin düşük olması ve esnek yapısı ile geri dönüşümünün mümkün olması nedeniyle hayatın her alanında taşıma aracı olarak kullanılmaktadır.

Şehirler Arası Evden Eve Hizmetinde Eşyaların Ambalajlanması

Bir ürünün bir yerden bir yere sağlam bir şekilde nakliyesi sadece ambalajlama usulüne bağlı değildir. Bir eşyanın ambalajlama usulü çok iyi olsa da özensiz taşıma sonucu zarar görebilir. Kargo şirketleri şikayet aldığı konular arasında azımsanmayacak değere sahiptir. Bahse konu şikayetler için tıklayınız. Firmamız misyon ve vizyonuna uygun olarak taşıdığı tüm eşyaları, uygun ambalajlama usullerine göre sarar ve müşterilerimize asansörlü evden eve nakliyat hizmeti sunarız. Böylece ürünler en az insan kuvveti kullanılarak taşınır ve zarar görmesi engellenir.

Biz sadece ürün, eşya ya da mal taşımayız, umutları, kaygıları ve geleceği taşırız. Kevser nakliyat konforu ile tanışmak için bizimle iletişime geçmek için tıklayınız.